I MUZYCZNE SPOTKANIA NA WZGÓRZU UNIWERSYTECKIM 2013

Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim to projekt cyklu koncertów organizowanych po raz pierwszy w okolicach skweru artystów. Jeszcze nigdy to piękne i urokliwe miejsce nie było wykorzystywane jako przestrzeń spotkania z muzyką wielkich polskich artystów.

Występu muzyczne w okolicach skweru artysty upamiętniać będą gwiazdy, których pomniki znajdują się na wzgórzu. Wśród artystów, których twórczość chcielibyśmy zaprezentować będą m.in.: Agnieszka Osiecka, Marek Grechuta, Czesław Niemen czy Kabaret Starszych Panów. Bogaty dorobek wyżej wymienionych artystów zaprezentują studenci i absolwenci opolskich uczelni.

28 sierpnia – muzyczne wspomnienie Marka Grechuty – w wykonaniu Basi Beuth z zespołem

29 sierpnia – muzyczne wspomnienie Agnieszki Osieckiej – w wykonaniu Gabrieli Machej z zespołem

30 sierpnia – muzyczne wspomnienie Czesława Niemena – w wykonaniu Bartka Hajdukiewicza z zespołem

31 sierpnia –  teatr Jerzego Grotowskiego zaklęty na Wzgórzu Uniwersyteckim