MUZYCZNE SPOTKANIA NA WZGÓRZU UNIWERSYTECKIM

Cykl Muzycznych Spotkań na Wzgórzu Uniwersyteckim będzie organizowany po raz czwarty. Podczas kilku koncertów organizowanych na Wzgórzu Uniwersyteckim wyjątkowi artyści przypominają historię Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, który wpisany jest w historię miasta Opolu. Prezentując największe przeboje Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej czy Kabaretu Starszych Panów pokazują czy jest dobra polska piosenka.

Uniwersytet Opolski jest wpisany w działalność kulturową miasta Opola To właśnie tam swoje pierwsze kroki stawiali młodzi i uzdolnieni studenci. Dlatego chcielibyśmy zorganizować cykl wydarzeń kulturalnych, które od czerwca do końca września pokazywałyby kulturalne oblicze miasta Opole. Od czerwca do września na terenie miasta Opole pragniemy zorganizować cykl 4 koncertów, który związany byłby z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu.

Studenci i absolwenci opolskich uczelni zaprezentowaliby w swoich muzycznych aranżacjach utwory polskich artystów związanych z opolskim festiwalem. Wśród artystów, których utwory pokazalibyśmy byliby m.in. Marek Grechuta, Agnieszka Osiecka czy Jonasz Kofta.

Nowatorstwo tego projektu zawiera się przede wszystkim w jego rozmiarze czasowym, zasięgu a w szczególności dostępności, gdyż wszystkie wydarzenia muzyczne odbywają się w plenerze i nie są biletowane i dodatkowo będą transmitowane.