Świetną wiadomością kończy się rok akademicki. Po kilku miesiącach różnych akcji i zaangażowaniu wielu osób udało się sfinalizować zbiórkę pieniędzy na rzecz Aleksandry Zagórskiej. Studentka otrzyma nowy wózek inwalidzki!

Wyrok: wózek inwalidzki

Ola na wózek inwalidzki trafiła mając całe życie przed sobą. W wieku 6 lat wymagała małoinwazyjnego zabiegu, jakim jest usunięcie wyrostka robaczkowego. Niestety, w wyniku błędnych rozpoznań oraz wielu niepotrzebnych badań, uszkodzono rdzeń kręgowy. Diagnoza była prosta: wózek inwalidzki.

Ola jednak się nie poddała, obecnie jest studentką I roku administracji studiów magisterskich na Uniwersytecie Opolskim.

Wspólny cel

Obecny wózek Oli niestety jest w złym stanie, był kupiony, kiedy dorastała. Codzienne eksploatowanie spowodowało liczne uszkodzenia – do tego stopnia, że siedzisko podtrzymywane jest opaskami zaciskowymi, a mechanizm składania dawno już nie działa.

Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszeniu Studentów Juvenes oraz Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego rozpoczęto zbiórkę.

Bal UO

“Drużyna Oli” – bo takim hasłem została okraszona ta akcja, wystartowała podczas Balu Uniwersytetu Opolskiego. Wówczas podczas licytacji zebrano pierwsze pieniądze. Był to ogromny zastrzyk i motywacja do dalszych działań.

– Licytacja na Balu UO to już tradycja. W tym dniu udało nam się zebrać sporą kwotę, należy zaznaczyć, że do wylicytowania mieliśmy ciekawe przedmioty, w tym piłkę z podpisami ludzi kultury i sportu m.in. Kuby Błaszczykowskiego, Ani Wyszkoni, Tomasza Wilczka, Joanny Jędrzejczyk czy Piotra Gruszki. Pieniądze przeznaczyliśmy na rzecz naszej studentki – zauważa Szymon Wolf, prezes Stowarzyszenia Juvenes.

Udało się!

Cel wyznaczony okazał się możliwy do zrealizowania. Akcja została sfinalizowana.

– Chciałabym podziękować wszystkim tym, którzy liczne zaangażowali się w akcje. Dziękuję za zapał do pracy. Ponownie pokazaliśmy, że wspólnie możemy zrobić coś wielkiego – podkreśla Izabela Kaczyńska, przewodnicząca Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego.

Zamówienie w toku

Niebawem Olę będziemy mogli zobaczyć korzystającą z nowego wózka inwalidzkiego, zostało złożone zamówienie, teraz czas na jego zrealizowanie. Termin jego wykonania powinien zakończyć się do miesiąca.

– Żadne słowa nie wyrażą tego co czuję, dziękuję wszystkim za pomoc – mówi ze wzruszeniem Aleksandra Zagórska.